Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Istota badań przesiewowych

Utworzono dnia 09.02.2023

          Grupa zerówkowiczów ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Drezdenku w ramach poznawania nowych zawodów i miejsc pracy swoich rodziców odwiedziła Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Owszem, chodziło głównie o zabawę, ale nie byłabym sobą, gdybym nie powiązała tego z czym pożytecznym. 10. stycznia Pani Natalia Nadworna przyprowadziła swoich wychowanków do ratusza. W niecałe 3 godziny moje koleżanki: Małgorzata Szwerbel-pedagog, Magdalena Borkowska-rehabilitant i Iwona Lisowska-pedagog wykonały wielką pracę, przeprowadziły badania przesiewowe słuchu, wzroku i stóp 25 dzieci! Sukces ten odnotowaliśmy dzięki niezwykle pojętnej i chętnej do współpracy grypie.

          Żeby dzieci w czasie ciężkiej pracy kolegów i koleżanek nie nudziły się, przedstawiono teatrzyk cieni o „Jasiu i Małgosi”. Jeszcze więcej radości sprawiło im wzięcie czynnego udziału w drugiej części. Poniższe zdjęcia zdradzają, że i o karnawale nie zapomnieliśmy, stąd strojenie masek.

            Mam nadzieję, że dzieci dobrze się bawiły w Poradni i wyszły z przekonaniem, że zawód logopedy to supersprawa, a praca w byłym więzieniu (tak, dopytywały o to!) tylko rozwija wyobraźnię.

            Rodzice grupy 0a, Wasze dzieci wykonały trudne zadania po to, abyście na początku ferii otrzymali oficjalną informację o wynikach badań przesiewowych. Przedszkolaki mają teraz wolne, ale ciąg dalszy pracy należy do Was. Zachęcam wszystkich tych, którzy dostali wiadomość o złych wynikach badań do pogłębienia diagnostyki. Badania przesiewowe nie mówią o wadach Waszych dzieci, wskazują jedynie konieczność udania się do specjalisty w danej dziedzinie, aby wykluczyć potencjalne trudności. Ponieważ duża część grupy potrzebuje dodatkowych badań, proszę Rodziców o niebagatelizowanie wyników dotyczących zdrowia Waszego dziecka. Ja już odrabiam swoje zadanie - ze wskazań fizjoterapeuty codziennie ćwiczę z Marysią stópki (parę minut wystarczy!), z kolei za miesiąc mamy umówioną wizytę u okulisty. Serdecznie dziękuję moim koleżankom za wskazanie potrzeb u mojego dziecka, bo gdyby nie badania przesiewowe, to sama bym odpuściła temat. Mam nadzieję, że wyniki nieprawidłowe tylko zmotywują Rodziców do przejęcia pałeczki, bo bez Was i kontynuacji diagnostyki te badania nie miałyby sensu! Życzę wszystkim, aby wyniki specjalistycznych badań były pomyślne!!!

 

Małgorzata Małecka,

wykonawczyni superzawodu,

logopeda

  zamaskowani zerówkowicze

zamaskowani zerówkowicze i panie :)

zamaskowani zerówkowicze cd. :)

zamaskowani zerówkowicze i panie :)

teatrzyk cieni Jasia i Małgosi

teatrzyk cieni Jasia i Małgosi

teatrzyk cieni cd :)

pracyjemy paluszkami

badanie przesiewowe wzroku

badanie przesiewowe stóp

badanie przesiewowe słuchu

 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny