Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Bezpłatny test dysleksji online - tylko w dniach 5-10 października

Utworzono dnia 03.10.2023

Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni sprawia Ci duży kłopot?  A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji.

Jak się o tym przekonać? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5-10 października 2023 r. Udział jest bezpłatny, wystarczy zainstalować aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie nim wyrażone w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji opatrzone komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz sugerującym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastępuje wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie należy się obawiać ani wstydzić. U wielu znanych osób zdiagnozowano to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

- Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają na przykład gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - U podstaw Ogólnopolskiego Testu Dysleksji leży zapobieganie takim sytuacjom.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ i zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W przypadku, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Kopalnia Pomysłów oraz fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny