WWRD I PROGRAM ZA ŻYCIEM

OWOCOWY DZIEŃ RODZINY

Owocowy Dzień Rodziny, 2. czerwca 2016 r.

"Jesteśmy po to, by rozumieć, wspierać i pomagać."

Aby koncepcja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drezdenku była realizowana, my-pracownicy musimy lepiej poznać naszych podopiecznych i ich rodziny. Okazją ku temu jest coroczne spotkanie terapeutów z dziećmi objętymi wczesnym wspomaganiem rozwoju i ich najbliższymi. Chcemy być blisko tych rodzin, znać ich radości i smutki. Aby móc doradzić, wspierać, odsyłać do właściwych specjalistów, zależy nam na bliskim kontakcie. Zrozu-

mieć Państwa potrzeby możemy tylko przez rozmowy i wspólne obcowanie. Spotkania podczas diagnoz i terapii nie wprowadzają nuty intymności, przyjaźni, a właśnie na tym nam zależy. Na spędzeniu czasu w gronie znajomych, bez sztucznych granic.

Dzień Matki. Dzień Ojca. Dzień Dziecka. Dni radosne. Najlepszy moment, aby zaprosić Rodziny na uroczystość. Staramy się, aby dzieciom było wesoło, a opiekunowie mieli warunki sprzyjające rozmowie. Na początek zabawa - dotknij, poczuj, posmakuj. Dzieci, Rodzice i Dyrekcja stanęli do zawodów oceniających funkcjonowanie trzech zmysłów - dotyku, zapachu i smaku. Było smacznie, bo czerwiec to miesiąc, w którym nasze zmysły szaleją dzięki dostępnym kolorowym, pachnącym, smacznym owocom. Zawodnicy zaprezentowali się fantastycznie, jedynie czas, w którym podawali odpowiedzi, mógł wyłonić zwycięzcę. Został nim tatuś Natalki. Nagrody czekały dla wszystkich - gorące gofry, gotowe na ozdobienie owocami, bitą śmietaną, posypkami i bakaliami. Kto co lubi! Przyjazna atmosfera, nikt się nie spieszy, jest czas na opowieści, na które w innych okolicznościach byśmy sobie nie pozwolili. Cenimy ten czas.

Żebyście, dzieci, miło wspominały te spotkanie, dostajecie piłeczki-jeżyki, bo rehabilitantka czuwa, aby oprócz zabawy pojawił się element terapii rączek. Musicie tylko obiecać, że przybędziecie na kolejne spotkanie. Będzie nam bardzo miło!